NASZ ZESPÓŁ.

NASZ ZESPÓŁ LICZY PONAD 30 DOŚWIADCZONYCH PRAKTYKÓW.
Poniżej prezentujemy sylwetki niektórych z nich:

Grzegorz Olechniewicz Trener Doradca

Grzegorz Olechniewicz

PREZES ZARZĄDU / STARSZY KONSULTANT / TRENER     

grzegorz.olechniewicz@goodman.eu

Ekspert w dziedzinie zarządzania, doświadczony trener i doradca, realizował projekty i strategie między innymi dla firm z branż: motoryzacyjnej, farmaceutycznej, bankowej, telekomunikacyjnej, FMCG, oraz dla firm zajmujących się przemysłem ciężkim.

W opinii wielu klientów jeden z czołowych europejskich ekspertów w dziedzinie strategii oraz negocjacji zakupowych. Swoje doświadczenie zdobył jako Kupiec w firmie ALMA Inteligentny Świat S.A., Procurement Manager w Ariba Inc. oraz Project Procurement Manager dla Carrywater Group S.A. ( realizując proces kontraktowania dostawców na potrzeby projektów o wartości przekraczającej 600 000 000 zł) czy Senior Consultant w 4Results. Przez ostatnie lata doradzał dziesiątkom firm w zakresie organizacji oraz optymalizacji procesów zarządzania. Od 2004 roku prowadzi szkolenia oraz projekty doradcze w obszarze optymalizacji przedsiębiorstw, trwałego podnoszenia efektywności, oraz zarządzania projektami. Opiekun merytoryczny oraz wykładowca na studiach podyplomowych Zakupy w Biznesie oraz Manager Zakupów realizowanych w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu, Chorzowie i Bydgoszczy. Prowadzi warsztaty szkoleniowe z negocjacji w biznesie w ramach certyfikacji Franklin University Columbus/Ohio  oraz na kierunkach: Negocjacje i Mediacje, Umiejętności Managerskie, Strategie Sprzedaży i Zarządzanie Projektami.   Budżet wspieranych przez niego projektów w 2016 roku przekroczył 4 900 000 000 zł. WIĘCEJ >>>

Renata Szymankiewicz

WICEPREZES ZARZĄDU / STARSZY KONSULTANT     

renata.szymankiewicz@goodman.eu

Od ponad 20-lat związana z Zarządzaniem oraz Łańcuchem Dostaw.

Obecnie Head of Strategic Procurement Poland w Sivantos Sp. z o.o. (Sivantos Group, poprzednio Siemens), wcześniej kierownik pierwszego na świecie działu celnego w Samsung Electronics Poland Manufacturing .

Od 2017 roku Senior Consultant w GOODMAN, a od 2018 roku Wiceprezes Zarządu GOODMAN GROUP Sp. z o. o. Wykładowca na studiach podyplomowych Zakupy w Biznesie realizowanych w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu.

Posiada doświadczenie w tworzeniu działów i budowaniu efektywnych zespołów.

Udział w projektach modernizacji linii produkcyjnych z zastosowaniem zasad Lean Manufacturing oraz w strategicznych projektach związanych z rozwojem dużych przedsiębiorstw produkcyjnych pozwala jej skutecznie realizować projekty optymalizacyjne.. Współtworzyła Politykę Zakupową dla grupy kapitałowej oraz opracowanie standardów i procedur dotyczących klasyfikacji i monitorowania dostawców w procesie zakupów.

Jako planista produkcji koordynowała działania około 150 pracowników i 5 działów produkcyjnych, korzystając min. z systemu SAP, co pozwoliło jej rozwinąć umiejętność szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych, wymagających konkretnego działania

lider zakupów, konkurs, laureaci, zwycięzcy, psml, polzak

Daniel Matela

WICEPREZES ZARZĄDU / STARSZY KONSULTANT / TRENER 

daniel.matela@goodman.eu

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zakupami na każdej płaszczyźnie, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Negocjator oraz Manager Zakupów z doświadczeniem w międzynarodowych koncernach FMCG. Z powodzeniem wdraża i realizuje strategie zakupowe, zarządza kategoriami zakupowymi oraz realizuje projekty optymalizacyjne.

Karierę rozpoczynał ponad 15 lat temu w koncernie finansowym Aviva (wcześniej Commercial Union). Swoje doświadczenie zdobył także jako Specjalista ds. Zakupów w CEDC International (Bols, Żubrówka, Absolvent) gdzie zarządzał 8 kategoriami zakupowymi, od 2012 do 2018 roku realizował projekty optymalizacyjne w ramach zarządzania kilkudziesięcioma kategoriami zakupowymi oraz strategiami zakupowymi w Imperial Tobacco Polska S.A.

Obecnie Global Sourcing Manager Capex w Mondelēz International. Członek Polskiego Stowarzyszenia Managerów Logistyki i Zakupów. Od 2016 roku Senior Consultant i Trener w firmą GOODMAN a od 2018 Wiceprezes Zarządu GOODMAN GROUP Sp. z o. o. Laureat nagrody Lider Zakupów 2017.

Tomasz Groszczyk

Tomasz Groszczyk

STARSZY KONSULTANT / TRENER / COACH 

Ponad 20 lat doświadczenie w sprzedaży. W opinii wielu klientów jeden z najskuteczniejszych trenerów w dziedzinie sprzedaży FMCG w Polsce. Wieloletni manager sprzedaży i praktyk biznesu. Jest zdecydowany, ale i empatyczny, potrafi słuchać – co zwłaszcza u trenerów jest cecha rzadką. Swoje doświadczenie zdobywał w takich firmach jak  Carlsber Polska jako Kierownik Regionu Sprzedaży. Autor licznych programów i narzędzi szkoleniowych. Realizował projekty szkoleniowe miedzy innymi dla Kompania Piwowarska, Carlsberg Polska, Pepsico, Mars, PZU, NC+, Mokate, Nestle, Bank PBH, Merc Polska, Polska Grupa Farmaceutyczna, Delikatesy Centrum, Eurocash, Siec Sklepów abc, Mc Donald’s, Omega Pilzno,Unimil, Harper Hygienics itd.

Beata Kasperowicz, odprawy celne , szkolenia, pełnomocnik zarządu ds. AEO

Beata Kasperowicz

KONSULTANT / TRENER 

Praktyk w zakresie stosowania przepisów Prawa Celnego. Agent Celny z 20-letnim stażem pracy w dokonywaniu odpraw celnych. Ukończyła Logistykę na Uniwersytecie Ekonomicznym w  Poznaniu. Pracę  w zawodzie agenta celnego rozpoczynała w Warszawie obsługując skład celny firmy Zepter, by potem kontynuować ją w Poznaniu w takich firmach jak: Schenker, TNT , Omegair. Od 2016 konsultant ds. celnych w  GOODMAN Global Business Services Ltd. a od 2018 w GOODMAN GROUP Sp. z o. o. Po 16 latach pracy w agencjach celnych  postanowiła zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystać  z korzyścią dla importerów i eksporterów.

Od kilku lat pełni funkcję specjalisty do spraw celnych w międzynarodowych firmach, zarządzając procesem odpraw celnych i wdrażając procedurę uproszczoną. Odpowiada również za kwestie związane z uzyskaniem i utrzymaniem statusu AEO jako pełnomocnik Zarządu ds. AEO.

Aktywnie uczestniczyła w konsultacjach z Ministerstwem Finansów przed wdrożeniem nowego Unijnego Kodeksu Celnego reprezentując interes przedsiębiorców. Entuzjasta swojego zawodu – z łatwością nawiązuje relacje z przedstawicielami organów celnych przekuwając je w realne korzyści dla firm, które reprezentuje.

Daniel Wąsik Trener

Daniel Wąsik

KONSULTANT / TRENER 

Doświadczony trener i praktyk biznesu z ponad dziesięcioletnim stażem. Łączy doświadczenia zdobyte jako trener, konsultant, menedżer, psycholog sportu i przedsiębiorca.

Jako trener i konsultant specjalizuje się w obszarze zarządzania, sprzedaży i obsługi klienta. Tworzył i wdrażał programy rozwoju kompetencji menadżerskich oraz sprzedażowych. Przygotowywał wdrożenia standardów obsługi klienta oraz zarządzania doświadczeniem Klienta. Prowadzi diagnozy kompetencji pracowniczych, tworzył plany rozwojowe, wdrażał narzędzia z obszaru HR. Jako doświadczony psycholog i trener dzieli się wiedzą i umiejętnościami w zakresie prowadzenia wystąpień publicznych i radzenia sobie ze stresem.

Realizował projekty wewnętrzne i zewnętrzne pracując w Mindlab Sp. z o.o., LEM Projekt, KS Wisła Kraków, Provident Polska. Swoje doświadczenie menadżerskie zdobywał jako Kierownik ds. szkoleń w International Personal Finance Ltd. oraz Laureate International Universities. Doświadczony w pracy w międzynarodowym środowisku również w projektach zagranicznych a także we współpracy z różnorodnymi branżami (min. usługi, edukacja, administracja publiczna, branża produkcyjna). Absolwent psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Marcin Szymański

TRENER 

Doświadczony trener w obszarze przywództwa oraz zarządzania strategicznego. Oficer Wojsk Specjalnych z dwudziesto- pięcio letnim stażem służby. Absolwent Szkoły Marynarki Wojennej USA, magister w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego, doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bogate doświadczenie na stanowiskach sztabowych i dowódczych jednostek Wojska Polskiego i NATO. Doświadczenie bojowe zdobyte podczas misji w Iraku i Afganistanie (odznaczony Krzyżem Wojskowym z Mieczami w 2009r.). Autor programów współpracy międzynarodowej Wojsk Specjalnych RP z odpowiednikami w Gruzji i na Ukrainie. Pracownik akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, ekspert w dziedzinie planowania strategicznego i przywództwa. Wykładowca wizytujący w Szkole NATO w Oberammergau (Niemcy). Aktywny sportowiec. Swoje doświadczenie zdobywał między innymi jako: szef sztabu: Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych, szef sztabu: Komponent Wojsk Specjalnych/ Siły Odpowiedzi NATO, szef pionu operacyjnego: Dowództwo Wojsk Specjalnych, szef oddziału planowania długoterminowego: Dowództwo Wojsk Specjalnych.

Krzysztof Synoradzki

Krzysztof Synoradzki

STARSZY KONSULTANT 

Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu sferą operacyjną w firmach produkcyjnych w Polsce jak i Europie zachodniej. Praktyk który z powodzeniem wyznacza i realizuje cele strategiczne, potrafi zbudować oraz zmotywować zespół profesjonalistów realizujących samodzielnie wyznaczone cele.

Przygodę z firmami produkcyjnymi  zaczął w firmie motoryzacyjnej gdzie realizował z sukcesami szereg projektów wdrożeniowych. Następnie pracując dla lidera w produkcji wysokociśnieniowej pneumatyki na zachodzie Europy zdobył praktyczne doświadczenie w dziedzinie Lean Manufacturing. Produkcja  podzespołów i urządzeniach dla przemysłu wydobywczego była kolejnym krokiem w karierze swoją, specyfiką wymagała wysokiej kultury organizacyjnej.  Aktualnie zarządza pionem operacyjnym w firmie z branży el. dla przemysłu meblarskiego lidera w Europie.

Podnoszenie efektywności organizacji poprzez optymalizację procesów  produkcyjnych, planistycznych oraz logistycznych są kluczowymi projektami realizowanymi na przestrzeni tych lat. Podczas swojej pracy zawodowej budował oraz zarządzał z sukcesami wydziałami produkcji, planowania, logistyki, zakupów, utrzymania ruchu.

Piotr Dobrowolski

Piotr Dobrowolski

RADCA PRAWNY / KONSULTANT / TRENER 

Od 10 lat zajmuje się tematyką związaną z prawem nieruchomości. Doradza inwestorom, prowadzi audyty nieruchomości i regulację ich stanów prawnych. Reprezentuje Klientów w sporach sądowych i administracyjnych związanych z nieruchomościami. Negocjuje i projektuję umowy dotyczące obrotu nieruchomościami i korzystania z nich, wśród nich umowy najmu, którym to zagadnieniem interesuję się w szczególności dodatkowo specjalizuje się w zagadnieniach prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki działalności związków zawodowych, sporów zbiorowych, działalności rad pracowników. Szereg podmiotów gospodarczych korzysta z jego usług mając na uwadze doświadczenie w rozwiązywaniu sporów pomiędzy pracodawcą a organizacjami związkowymi.

Doradza przy zakładaniu spółek prawa handlowego i ich przekształcaniu. Skutecznie reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych, w tym postępowaniach transgranicznych. Posiada doświadczenie w doradzaniu klientom w zakresie prowadzenia inwestycji budowlanych, z uwzględnieniem profesjonalnych wzorców umownych FIDIC jak również prowadzenia postępowań z zakresu prawa zamówień publicznych.

Łukasz Kuciński

Łukasz Kuciński

KONSULTANT / TRENER 

Manager z wieloletnim doświadczeniem zawodowym dzięki alternatywnym metodom zwiększał sprzedaż produktów nawet o ponad 700%. Współtwórca koncepcji CGT – Corporate Global Thinking – metody kreatywnego rozwiązywania problemów w przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu Zarządzania, Sprzedaży, Marketingu, ze szczególnym uwzględnieniem Efektywnych Strategii Komunikacyjnych opartych o analizę osobowości zawodowej, Innowacji w zarządzaniu oraz Marketingu 4.0. Twórca autorskiego programu studiów podyplomowych na kierunku Akademia Menedżera Sprzedaży w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i w Bydgoszczy, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, wykładowca oraz koordynator bloku Marketing i Sprzedaż na Studiach MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu/Franklin University Columbus/Ohio. Członek Komisji Sędziowskiej w prestiżowym konkursie PNSA – Polish National Sales Awards dla wszystkich osób związanych zawodowo z zarządzaniem i sprzedażą. Organizator wielu konferencji na temat sprzedaży i przedsiębiorczości w ramach programu Łódź Przedsiębiorcza oraz Kujawy Przedsiębiorcze. Prelegent i mówca na ogólnopolskich konferencjach z cyklu: Nowoczesne Techniki Sprzedaży.

This post is also available in: Englisch