budowanie strategii dla kategorii zakupowej szkolenie, szkolenie category management strategy

DO SZKOLENIA POZOSTAŁO

0dni0godzin(y)0minut(y)0sekund(y)

CEL/OPIS SZKOLENIA:

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W ZAKUPACH

W ostatnich latach (szczególnie 2021 i 2022)  zarządzanie ryzykiem stało się jednym z podstawowych elementów agendy profesjonalnych kupców i Działów Zakupów. Powiedzieć można nawet, że zrobiło się poważnie. Kilkukrotnie wzrosły odwiedziny stron czy blogów poświęconych tematowi ryzyka, z księgarni zaczęły znikać pozycje dotyczące zarządzania ryzykiem i nie ma chyba w Polsce i na świecie firmy, która przynajmniej nie rozmawiałaby o ryzykach płynących, czy to z wewnątrz organizacji, czy z otoczenia. Pytanie tylko, ile z tych rozważań i dyskusji kończy się działaniem zmierzającym do wprowadzenia jakichkolwiek procesów czy inicjatyw powiązanych z eliminacją lub unikaniem ryzyka w organizacji i w Dziale Zakupów? Statystyki i badania w tej kwestii są bezlitosne i potwierdzają, że nadal wiele organizacji i funkcji zakupowych w żaden sposób nie sformalizowało procesu zarządzaniem ryzykiem. Zapewne powodów takiej sytuacji jest wiele ale jednym z nich na pewno jest brak przygotowanej kadry oraz percepcja opisująca ten proces jako skomplikowany i trudny do wdrożenia.

GOODMAN RISK MANAGEMENT 2.0

W 2015 roku Goodman Group  stworzył i wprowadził na rynek własną metodologię zarządzania ryzykiem w zakupach: Goodman Risk Management 1.0. Było to narzędzie, które pozwalało łatwo i skutecznie zarządzać ryzykiem w oparciu o 4 proste kroki. Zmiany wywołane wydarzeniami w 2020 i 2022 oraz cała lawina zerwanych łańcuchów dostaw zainicjowała proces aktualizacji i modyfikacji metody. W taki sposób pod koniec 2022 roku powołano do życia Goodman Risk Management 2.0 (GRM2.0)

Program szkolenia został tak stworzony aby w 100% skupić się tworzeniu strategii dla kategorii bez zbędnych i dodatkowych elementów „zaśmiecających” szkolenie. Dzięki temu gwarantujemy zadowolenie uczestników. Dodatkowym atutem szkolenia jest fakt, że uzyskuje ono najwyższe noty pod względem merytoryki, materiałów oraz przykładów i wiedzy prowadzącego.  

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz film, który omawia zakres szkolenia w szczegółach.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W ZAKUPACH

SZKOLENIE Z ZARZĄDZANIA RYZYKIEM W ZAKUPACH REALIZOWANE JEST W TRYBIE STACJONARNYM

WARSZAWA
18-19 KWIETNIA 2024

Zarządzanie ryzykiem: Proces i wdrożenie

Jest to moduł przeznaczony dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z zarządzaniem ryzykiem, ale przede wszystkim to kompleksowa metodologia procesu od identyfikacji ryzyka, aż po ich monitorowanie i raportowanie. Jest to moduł absolutnie wymagany przez dzisiejsze standardy w zawodzie kupca. Dzielimy się najlepszymi praktykami z procesu zarządzania ryzykiem. A wszystko po to, aby każdy uczestnik po zakończeniu szkolenia wiedział w jaki sposób rozpoznać potencjalne ryzyko, rozumiał cykl życia ryzyka oraz wykorzystał podpowiedzi i gotowe rozwiązania w budowaniu procesu zarządzania ryzykiem w swoich organizacjach. Szczegółowy program szkolenia poniżej.

Dzień pierwszy – start 9:00

  • Powody zarządzania ryzykiem w organizacji i Dziale Zakupów;
  • Ryzyko i zarządzanie ryzykiem – podejście praktyczne;
  • Zagrożenie a ryzyko. Jak odróżnić i stosować w zakupach?
  • Profil ryzyka;
  • Rodzaje ryzyka – podstawa przygotowania narzędzi;
  • Dojrzałość zarządzania ryzykiem w zakupach. Zrozumienie gdzie jesteś dziś i co należy zrobić aby rozwinąć swój potencjał?
  • Powody braku zainteresowania ryzykiem – zasada tailoringu w budowaniu programów i procesów zarządzania ryzykiem;
  • Proces zarządzania ryzykiem Goodman Risk Management. Omówienie każdego z 7 kroków procesu wraz z przykładami narzędzi.

Zakończenie dnia pierwszego 16:00

Dzień drugi – start 9:00

  • Proces zarządzania ryzykiem Goodman Risk Management. Omówienie każdego z 7 kroków procesu wraz z przykładami narzędzi;
  • Reguła 5K – zasada tworzenia programów i procesów zarządzania ryzykiem;
  • Case study wdrożeniowe (Case study dobierane pod wymagania klienta);
  • Ocena ryzyka dostawcy – podstawowy proces zarządzania ryzykiem w zakupach;
  • Supplier Risk Index oraz Supplier Risk Profile – jako podstawowe metody oceny i segmentacji ryzyka dostawców.

Zakończenie dnia 16:00

METODA PROWADZENIA:

Szkolenie ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W ZAKUPACH ma formę szkolenia angażującego uczestników, prócz wykładów zachęcamy do wymiany doświadczeń w celu wypracowanie skutecznych rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem w procesach zakupowych.

KORZYŚCI:

  • Otrzymasz kompleksową wiedzę z zakresu zarządzania ryzykiem;
  • Zrozumiesz i poznacz sposoby tworzenia procesów zarządzania ryzykiem w sowiej organizacji;
  • Rozumiesz w jaki sposób budować plany przeciwdziałania i redukcji ryzyka;
  • Będziesz umiał rozróżnić ryzyko od zagrożenia;
  • Poznasz narzędzia zakupowe wymagane w procesie identyfikacji ryzyka;
  • Poznasz najlepsze praktyki i wiele case study w obszarze zarządzania ryzykiem w zakupach;
  • Trenujemy, a nie mówimy!

Dla kogo?

Szkolenie kierowane jest do managerów ds. zakupów oraz kupców tematem zarządzania ryzykiem w zakupach oraz skutecznym wdrażaniem usprawnień. Jest idealnym uzupełnieniem wiedzy managera zakupów.

zarządzanie ryzykiem w zakupach szkolenie goodman group szkolenia dla kupców, szkolenia dla działu zakupów

TRENERZY:

Daniel Matela Category ManagementDaniel Matela – praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zakupami na każdej płaszczyźnie, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Negocjator oraz Manager Zakupów z doświadczeniem w międzynarodowych koncernach produkcyjnych, FMCG i PHARMA. Karierę rozpoczynał ponad 15 lat temu w koncernie finansowym Aviva (wcześniej Commercial Union). Swoje doświadczenie zdobył także w CEDC International (Bols, Żubrówka, Absolvent) gdzie zarządzał 8 kategoriami zakupowymi, realizował projekty optymalizacyjne w ramach zarządzania kilkudziesięcioma kategoriami zakupowymi w Imperial Tobacco Polska S.A, a także jako Global Sourcing Manager Capex w Mondelēz International. Obecnie odpowiada za zarządzanie kategorią Capex na poziomie globalnym w GlaxoSmithKline. Od 2016 roku Senior Consultant i Trener w firmą Goodman, od 2018 wiceprezes zarządu GOODMAN GROUP Sp. z o.o. (ponad 60 projektów w ramach Capex). Absolwent Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu na Wydziale Ekonomii, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji oraz Studiów Podyplomowych „Zakupy w Biznesie” w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Wykładowca na studiach podyplomowych “Zakupy w Biznesie” w Poznaniu i Toruniu oraz “Manager Zakupów” w Chorzowie.  MCIPS – Member of the Chartered Institute of Procurement and Supply, CPCM™ – Certified Procurement Contracts Manager.

WARTOŚĆ SZKOLENIA:

ILOŚĆ OSÓB

1

2

3

4

PLN ZA OSOBĘ

2700

2600

2500

2400

Przy zgłoszeniu do 29 lutego 2024:

ILOŚĆ OSÓB

1

2

3

4

PLN ZA OSOBĘ

2500

2450

2400

2350

Wartość szkolenia podana w zł netto za osobę.

Wartość szkolenia zawiera:

  • Szkolenie oddzielone przerwami;
  • Wydrukowane materiały szkoleniowe;
  • Certyfikat potwierdzający udział w  szkoleniu;
  • Przerwy kawowe oraz poczęstunek;
  • Lunch.

REJESTRACJA NA SZKOLENIE:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia. W przypadku grupy prosimy, jako pierwszą osobę oraz jej adres e-mail, wpisać koordynatora  grupy. Do tej osoby będą kierowane potwierdzenia i dokumenty.

strategie zakupowe szkolenie

Tagi: szkolenia zakupowe, szkolenia dla kupców, szkolenia dla działu zakupów, negocjacje zakupowe, negocjacje dla kupców, negocjacje z monopolistą.

Na tej stronie korzystamy z narzędzi własnych lub zewnętrznych, które przechowują małe pliki (cookie) na Twoim urządzeniu.
Masz prawo zdecydować, czy włączyć statystyczne i profilujące pliki cookie.
Włączając je pomagasz nam oferować lepsze usługi i udoskonalać nasz serwis.