PROGRAM SZKOLENIA:
AUDYTOR DOSTAWCÓW W BRANŻY FMCG
06-08 CZERWIEC 2018
POZNAŃ
Ogrodowa 12 – Conference Center
ul. Ogrodowa 12
Szkolenie ma na celu szczegółowe przedstawienie najważniejszych czynników oraz procesu audytowania dostawców w przemyśle spożywczym. Program został zaprojektowany przy współpracy TÜV SÜD oraz GOODMAN GROUP łącząc najlepsze praktyki z zakresu zarządzania jakością oraz zarządzania zakupami w branży FMCG.
Dzień pierwszy – start 9:00
- Wpływ audytu dostawców na strategię zarządzania dostawcami;
- Wpływ audytu dostawców na proces negocjacyjny i relację z dostawcą;
- Audyt jako forma budowania relacji, zabezpieczenia ryzyka lub dyscyplinowania dostawcy;
- Proces komunikacji i planowania audytu w obrębie kategorii zakupowej;
- Przygotowanie Kupca do audytu dostawcy.
Zakończenie dnia pierwszego 16:00
Dzień drugi – start 9:00
- Wprowadzenie do zarządzania jakością żywności w aspekcie zarządzania dostawcami;
- Przepisy prawne i wymagania standardów FSSC 22000, BRC Food v7, IFS Food v6;
- Aspekty oczekiwań względem dostawców i dostaw;
- Etapy zarządzania jakością u dostawców;
- Rola kryteriów jakościowych dla dostaw;
- Kryteria wyboru, weryfikacji, klasyfikacji i zatwierdzenia dostawców;
- Zagrożenia fizyczne, mikrobiologiczne i chemiczne (w tym alergeny) w dostawach i źródła ich pochodzenia;
Zakończenie dnia drugiego 16:00
Dzień trzeci – start 9:00
- Zarządzanie programem auditowania dostawców;
- Zasady prowadzenia auditu zgodnie z wymaganiami normy ISO 19011:2011;
- Dokumentacja auditowa;
- Auditowanie dostawcy – rolnika;
- Auditowanie zakładów przetwórczych;
- Auditowanie dostawców maszyn oraz opakowań.
Zakończenie dnia trzeciego 16:00
TRENER/TRENERZY:
Dr inż. Barbara Robak – Posiada duże doświadczenie we wdrażaniu norm jakości w branży FMCG z wykształcenia magister inżynier Technolog Żywności i Żywienia oraz Doktor Nauk Rolniczych. Ceniona przede wszystkim za rozległą wiedzę, profesjonalne podejście, rzetelność i dbanie o każdy szczegół szkolenia i projektów wdrożeniowych. Jako certyfikowany Trener Biznesu podczas prowadzenia szkoleń umiejętnie łączy wiedzę teoretyczną ze swoim bogatym doświadczeniem praktycznym. Zdobyte doświadczenia przy projektowaniu i wdrażaniu kilkudziesięciu systemów zarządzania pozwalają na zaoferowanie profesjonalnego doradztwa w całym sektorze rolno-spożywczym, w przedsiębiorstwach o różnych profilach produkcyjnych, magazynowo-logistycznych, transportowych, spedycyjnych itp. Specjalizuje się również w zakresie wymagań i norm przepisów prawa żywnościowego związanych m.in. z etykietowaniem, prowadzi doradztwo w zakresie oceny znakowania projektów opakowań. Przywoływane na szkoleniach różnorodne przypadki, z którymi zetknęła się w trakcie swoich doświadczeń pozwalają uczestnikom szkoleń na lepsze zrozumienie praktycznego zastosowania i dostosowanie do potrzeb swojego zakładu wymagań stawianych w takich m.in. w takich standardach jak IFS, BRC, HACCP, ISO 22000, FSSC, Food Defense, IFS Logistic, BRC IoP (opakowania, GMP+ (sektor paszowy). Współpracuje z wieloma międzynarodowymi jednostkami certyfikującymi m.in. Bureau Veritas Polska, TUV SUD Polska, TUV Nord Polska, Dekra Polska, SGS Polska, SAI GLOBAL i inne. Współpracuje również z organizacjami zrzeszającymi producentów żywności m.in. z Polską Izbą Mleka, Polską Izbą Makaronu, Zrzeszeniem Producentów Ryb Pan Karp, Zrzeszeniami Producentów Zbóż. Publikuje w czasopismach branżowych, występuje na konferencjach branżowych, szkoliła studentów na studiach podyplomowych SGGW w Warszawie i WSB w Bydgoszczy oraz wiele innych aktywności w obszarach sektora rolno-spożywczego. Szkoliła pracowników m.in.: OSM SIERPC, SPOMLEK, MLEKPOL, ILIAS, LACTALIS, LAKTOPOL, inne branże: DR OETKER, CADBURY WEDEL, BROWARY ŁOMŻA, ADM SZAMOTUŁY, ZT KRUSZWICA, AGROS NOVA, MAKARONY POLSKIE, CHŁODNIA SZCZECIŃSKA, handel: CARREFOUR, JERONIMO MARTINS, INTERMARCHE, opakowania ELOPAK, PEAK PACKAGING POLAND i wiele innych.
Grzegorz Olechniewicz – Ekspert w dziedzinie zarządzania, doświadczony trener i doradca, realizował projekty i strategie między innymi dla firm z branż: motoryzacyjnej, farmaceutycznej, bankowej, telekomunikacyjnej, FMCG, oraz dla firm zajmujących się przemysłem ciężkim. W opinii wielu klientów jeden z czołowych europejskich ekspertów w dziedzinie strategii oraz negocjacji zakupowych. Swoje doświadczenie zdobył jako Kupiec w firmie ALMA Inteligentny Świat S.A., Procurement Manager w Ariba Inc. oraz Project Procurement Manager dla Carrywater Group S.A. ( realizując proces kontraktowania dostawców na potrzeby projektów IT o wartości przekraczającej 600 000 000 zł) Przez ostatnie lata doradzał dziesiątkom firm w zakresie organizacji oraz optymalizacji procesów zarządzania. Od 2004 roku prowadzi szkolenia oraz projekty doradcze w obszarze optymalizacji przedsiębiorstw, trwałego podnoszenia efektywności, oraz zarządzania projektami. Piastował stanowisko Dyrektora Operacyjny w Grupie Constans. Twórca GO-CTR Consulting i Polskiej Grupy Zakupowej (realizacja zakupów grupowych). Prezes zarządu i główny ekspert ds. zarządzania w firmie GOODMAN GROUP Sp. z o.o. Prowadził wykłady w ramach Studiów Podyplomowych Zakupy w Biznesie organizowanych przez WSB we Wrocławiu a obecnie wykładowca, konsultant merytoryczny oraz promotor na kierunkach studiów podyplomowych Zakupy w Biznesie, Menedżer Zakupów oraz Zarządzanie Projektem na WSB w Poznaniu i Chorzowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się również ze studentami kierunków studiów podyplomowych: Studia Managerskie, Strategie Sprzedaży czy Negocjacje i Mediacje. Współzałożyciel i członek dwóch krajowych stowarzyszeń branży zakupowej. Łączny budżet projektów zakupowych które wspierał w 2016 roku przekroczył wartość 4 500 000 000 złotych. Szkolił pracowników wszystkich klientów GOODMAN GROUP.
KORZYŚCI:
- dzięki uczestnictwu w oferowanym przez GOODMAN szkoleniu kupcy nabędą lub pogłębią kompetencje lub umiejętności niezbędne w codziennej pracy w ramach zarządzania dostawcami;
- uczestnicy szkolenia poznają zasady czynniki na które należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie prowadzenia audytu dostawcy w przemyśle spożywczym;
- uczestnicy poznają narzędzia wykorzystywane w procesie audytowania dostawców;
- wspólnie z uczestnikami omówimy najlepsze praktyki zakupowe w procesie audytowania.
WARTOŚĆ SZKOLENIA:
ILOŚĆ OSÓB |
1 |
2 |
3 |
4 |
PLN ZA OSOBĘ |
2800 |
2600 |
2400 |
2200 |
Wartość szkolenia podana w zł netto.
Wartość szkolenia zawiera:
- materiały szkoleniowe;
- wykłady oraz ćwiczenia 8h dziennie (1h-45min) oddzielone przerwami;
- certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu;
- napoje, poczęstunek, obiady;
- opcjonalnie istnieje możliwość dokupienia noclegu.