PROGRAM SZKOLENIA:
ZARZĄDZANIE KATEGORIAMI
W ZAKUPACH – PRIME™
21-22 STYCZNIA 2021
WARSZAWA
Airport Hotel Okęcie
ul. Komitetu Obrony Robotników 24
Szkolenie ma na celu szczegółowe przedstawienie metody tworzenia strategii oraz zarządzania kategorią zakupową w oparciu o model PRIME™
Niezbędne narzędzie w pracy każdego dobrego managera ds. zakupów, oparty o praktyczne rozwiązania przygotowane na podstawie doświadczeń kupców i category managerów.
Według oceny naszych klientów:
„Szkolenie na bardzo wysokim poziomie merytorycznym oraz jakości dostarczonych narzędzi„
ZAKRES METODYKI PRIME™
Dzień pierwszy – start 9:00
- Metody i narzędzia tworzenia kategorii zakupowej. Korzyści i wykorzystanie dźwigni. Kluczowe sygnały do rozpoczęcia realizacji procesu zarządzania kategorią w firmie.
- Krzywa dojrzałości zakupowej firmy, a zakres zarządzania kategoriami zakupowymi. CASE STUDY.
- Wprowadzenie do procesu zarządzania kategorią – omówienie całego procesu. Pętla doskonalenia procesu.
- Proces zakupowy ver proces zarządzania kategorią. Różnice, błędy w definicjach i rozpoznawaniu.
Szczegółowe omówienie poszczególnych kroków w etapach,
ćwiczenia z narzędziami i CASE STUDY
- Etap 1 – PLAN, obejmujący m.in planowanie i przygotowanie do projektu, ustalenie zasobów i odpowiedzialności (także w podziale na poziom lokalny, regionalny i globalny), analiza zakresu kategorii, budowa zespołu, identyfikacja użytkowników, analiza obecnej sytuacji, etc.
Zakończenie dnia pierwszego 16:30
Dzień drugi – start 9:00
- Etap 2 – REVIEW AND ANALYSE, zawierający m.in omówienie i praktyczne wykorzystanie narzędzi do analizy i oceny kategorii, łańcucha dostaw oraz warunków rynkowych. Praktyczne wykorzystanie analiz SWOT, 5 Sił Portera, modelu BCG, Krajljca oraz modeli kosztowych kategorii zakupowych popartych przykładami z praktyki.
- Etap 3 – IDENTIFY AN IDEA, praktyczne podejście do tworzenia wielu opcji wyboru rozwiązań i budowy strategii dla kategorii zakupowej. Wykorzystanie w praktyce macierzy ryzyk. Etap ten obejmuje także przygotowanie szczegółowego planu sourcingu i wdrożenia.
- Etap 4 – MOVE THE IDEA FORWARD, wdrożenie przygotowanej strategii obejmujące proces przetargowy i sourcing. Najlepsze praktyki przydatne w realizacji procesu wyboru dostawcy, negocjacji i tworzenia umowy na potrzeby zarządzania kategorią zakupową.
- Etap 5 – EVALUATE AND IMPROVE, obejmujący m.in. nadzór, zarządzanie i aktualizację kategorii zakupowej oraz zasady budowy systemów SRM dla zarządzania kategorią zakupową. Praktyczne warsztaty z zakresu KPI oraz tworzenia procesu zarządzania kategorią.
- Analiza konsekwencji zmian i efektów po wdrożeniu zarządzania kategorią zakupową.
- Jak przekonać Zarząd do wprowadzenia procesu zarządzania kategorią zakupową?
- Zarządzanie kategorią zakupową na poziomie globalnym, regionalnym i lokalnym. Podział ról i obowiązków.
Zakończenie dnia 16:30
KORZYŚCI:
- dzięki uczestnictwu w oferowanym przez GOODMAN szkoleniu kupcy nabędą lub pogłębią kompetencje lub umiejętności niezbędne w codziennej pracy w ramach zarządzania kategorią zakupową;
- minimalizowanie efektów nie wykorzystania zarządzania kategorią zakupową w firmie;
- uczestnicy poznają narzędzia wykorzystywane w procesie zarządzania kategorią w praktyce;
- wspólnie z uczestnikami omówimy najlepsze praktyki zakupowe w procesie zarządzania kategoriami zakupowymi;
- omówienie roli zarządzania kategorią pośród innych procesów zakupowych w firmie;
- ciekawe zadania i ćwiczenia dla kupców.
WIDEO INFORMACYJNE:
TRENER/TRENERZY:
Daniel Matela – Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zakupami na każdej płaszczyźnie, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Negocjator oraz Manager Zakupów z doświadczeniem w międzynarodowych koncernach produkcyjnych, FMCG i farmacji. Z powodzeniem wdraża i realizuje strategie zakupowe, zarządza kategoriami zakupowymi oraz realizuje projekty optymalizacyjne. Karierę rozpoczynał ponad 15 lat temu w koncernie finansowym Aviva (wcześniej Commercial Union). Swoje doświadczenie zdobył także jako Specjalista ds. Zakupów w CEDC International (Bols, Żubrówka, Absolvent) gdzie zarządzał 8 kategoriami zakupowymi, realizował projekty optymalizacyjne w ramach zarządzania kilkudziesięcioma kategoriami zakupowymi w Imperial Tobacco Polska S.A, a także jako Global Sourcing Manager Capex w Mondelēz International. Obecnie Global Category Manager Process & Packaging Equipment Capex w GlaxoSmithKline Członek Polskiego Stowarzyszenia Managerów Logistyki i Zakupów. Od 2016 roku Senior Consultant i Trener w firmą Goodman, od 2018 wiceprezes zarządu GOODMAN GROUP Sp. z o.o. (ponad 50 projektów w ramach Capex). Absolwent Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu na Wydziale Ekonomii, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji oraz Studiów Podyplomowych „Zakupy w Biznesie” w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wykładowca na studiach podyplomowych Zakupy w Biznesie w Poznaniu, Chorzowie i Bydgoszczy.
Grzegorz Olechniewicz – Ekspert w dziedzinie zarządzania, doświadczony trener i doradca, realizował projekty i strategie między innymi dla firm z branż: motoryzacyjnej, farmaceutycznej, bankowej, telekomunikacyjnej, FMCG, oraz dla firm zajmujących się przemysłem ciężkim. W opinii wielu klientów jeden z czołowych europejskich ekspertów w dziedzinie strategii oraz negocjacji zakupowych. Swoje doświadczenie zdobył jako Kupiec w firmie ALMA Inteligentny Świat S.A., Procurement Manager w Ariba Inc. oraz Project Procurement Manager dla Carrywater Group S.A. ( realizując proces kontraktowania dostawców na potrzeby projektów IT o wartości przekraczającej 600 000 000 zł) Przez ostatnie lata doradzał dziesiątkom firm w zakresie organizacji oraz optymalizacji procesów zarządzania. Od 2004 roku prowadzi szkolenia oraz projekty doradcze w obszarze optymalizacji przedsiębiorstw, trwałego podnoszenia efektywności, oraz zarządzania projektami. Piastował stanowisko Dyrektora Operacyjny w Grupie Constans. Twórca GO-CTR Consulting i Polskiej Grupy Zakupowej (realizacja zakupów grupowych). Prezes zarządu i główny ekspert ds. zarządzania w firmie GOODMAN GROUP Sp. z o.o. Prowadził wykłady w ramach Studiów Podyplomowych Zakupy w Biznesie organizowanych przez WSB we Wrocławiu a obecnie wykładowca, konsultant merytoryczny oraz promotor na kierunkach studiów podyplomowych Zakupy w Biznesie, Menedżer Zakupów oraz Zarządzanie Projektem na WSB w Poznaniu i Chorzowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się również ze studentami kierunków studiów podyplomowych: Studia Managerskie, Strategie Sprzedaży czy Negocjacje i Mediacje. Współzałożyciel i członek dwóch krajowych stowarzyszeń branży zakupowej. Łączny budżet projektów zakupowych które wspierał w 2016 roku przekroczył wartość 4 500 000 000 złotych.
WARTOŚĆ SZKOLENIA:
ILOŚĆ OSÓB |
1 |
2 |
3 |
4 |
PLN ZA OSOBĘ |
4800 |
4600 |
4400 |
4200 |
Przy zgłoszeniu do 20 listopada 2020
ILOŚĆ OSÓB |
1 |
2 |
3 |
4 |
PLN ZA OSOBĘ |
4200 |
3800 |
3600 |
3400 |
Wartość szkolenia zawiera:
- materiały szkoleniowe;
- wykłady oraz ćwiczenia 8h dziennie (1h-45min) oddzielone przerwami;
- certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu;
- napoje, poczęstunek obiady;
W zależności od wybranej daty szkolenia:
- Istnieje opcja dokupienia noclegu z 20 na 22 stycznia.