OPTYMALIZACJA ZAKUPÓW
OPTYMALIZACJA ZAKUPÓW – GENEZA
Rola zakupów w przedsiębiorstwie ewoluuje z roku na rok. Dzisiaj oczekuje się, że liderzy zakupów będą ściśle współpracować jako strategiczni partnerzy biznesowi i zaufani doradcy w celu skutecznej realizacji procesów, ograniczenia ryzyka oraz stworzenia przewagi kosztowej i konkurencyjnej na rynku.
GOODMAN GROUP pomaga przedsiębiorstwom w optymalizacji i rozwoju profesjonalnych zakupów, począwszy od budowy i oceny efektywności działu zakupów, opracowaniu procedur, strategii zakupowych po wsparcie w optymalizacji kosztów zakupu produktów lub usług lub doradztwie w zakresie rozwiązań informatycznych. Wspieramy naszych klientów w skutecznym przeprowadzeniu organizacji na wyższe poziomy w rozwoju funkcji zakupowej.
OPTYMALIZACJA ZAKUPÓW – ETAPY PROJEKTU
NASI SPECJALIŚCI ZREALIZOWALI PONAD 170 PROJEKTÓW W ZAKRESIE OPTYMALIZACJI ZAKUPÓW
Dzięki głębokiej wiedzy naszych ekspertów w zakresie transformacji zakupów kierujemy zespołami ds. zakupów w przedsiębiorstwach w stronę nowego skutecznego modelu operacyjnego – takiego, w którym strategia, technologia i operacje łączą się aby zapewnić przełomowe wyniki biznesowe.
Nasz zespół ekspertów działa w oparciu o zaawansowane i sprawdzone narzędzia, dzięki temu wdrożone zmiany wpływają na dynamikę całości procesów zakupowych.
Narzędzia – goodman group
W naszej pracy w zależności od złożoności projektu, na potrzeby optymalizacji zakupów, wykorzystujemy dziesiątki narzędzi wspierających analizę funkcji zakupowej.
Dzięki nim możemy sprawnie ocenić procesy zakupowe, wydatki, ryzyko zakupowe, dojrzałość zakupową organizacji lub np. pracochłonność czy pozycję rynkową firmy względem jej dostawców.
OPTYMALIZACJA ZAKUPÓW – KORZYŚCI
Poprawa warunków zakupów towarów handlowych, usług, dóbr inwestycyjnych
Dopasowanie organizacji zakupów i procesów zakupowych, zaopatrzeniowych do obecnych i przyszłych wymogów
Analiza i optymalizacja kosztów funkcjonowania procesów w obszarze zarządzania zakupami
Budowa i wdrożenie standardów w zakresie strategii, planowania, ryzyka, dokumentacji oraz komunikacji w obszarze zarządzania zakupami.
Optymalizacja czasu pracy, wypracowanie standardów wpływających na rotację oraz czas wdrożenia pracowników na stanowiska zakupowe