Analiza dźwigni zakupowych jako niezbędne narzędzie w zarządzaniu zakupami.

Asertywność jest zupełnie niezbywalna zarówno w procesach przywódczych, ale także i zakupowych/negocjacyjnych. Świadomość własnej roli, sytuacji, celów, możliwości osiągnięcia wartościowego kompromisu jest podstawą szczególnie w sytuacjach noszących znamiona konfliktu interesów – tzn.

Każdy zapewne z Was słyszał o strategiach souringowych. Wyróżnia się kilkanaście rodzajów tego typu podejść jak na przykład: multi slourcing, dual sourcing, modular sourcing, global sourcing czy sole i single sourcing.

Obecnie istnieje wiele cyfrowych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań zakupowych. Różnią się one w pewnych aspektach, takich jak dojrzałość technologiczna, możliwości wdrożeniowe, poziom zaawansowania, stopień rozpowszechnienia ale…

Docelowym rezultatem prawidłowego, czyli skutecznego zarządzania ludźmi w firmie, umożliwiającego skuteczną walkę na konkurencyjnym rynku jest sytuacja, gdzie Zarząd Firmy może w końcu zająć się kwestiami strategicznymi

Wyliczenie kosztu zamówienia najlepiej rozpocząć od prostego i wizualnego rozrysowania procesu zamówienia funkcjonującego w Waszej organizacji. Taką samą drogę obraliśmy u wskazanego wyżej klienta.

MOQ jest skrótem od Minimum Order Quantities czyli minimalne ilości zamówienia. MOQ’i mówią nam o najmniejszej ilości, jaką można kupić od dostawcy…

Oszczędności generowane przez Działy Zakupów kojarzone są głównie z efektem negocjacji, co w pewnym sensie jest prawdą, natomiast zasadniczo powinny być wynikiem wdrożenia i stosowania skutecznej strategii. Skoro zatem strategia stoi za sukcesem…